اساله متكرره

اكثر الاسئله شيوعا حول زراعة الشعر

Saç ekiminin ilerde kişiye sıkıntı yaratacak hiçbir yan tesiri veya komplikasyonu yoktur.

Saç ekimi lokal anestezi altında gerçekleştirilen cerrahi bir operasyondur. Hasta işlem boyunca uyanıktır. Gazete dergi okuyabilir ; TV seyredebilir. Saç ekimi birkaç aşamalı bir operasyondur. İlk aşamada nakledilecek saç kökleri temin edilir. Bunun farklı şekilleri vardır. Bu da farklı saç ekimi yöntemlerini oluşturmaktadır. İkinci aşamada saç folikürlerinin yerleştirileceği kanallar saçların döküldüğü alanlara açılır.Son aşamada ise saç kökleri bu kanalların içine yerleştirilir.

Saç ekiminde şu anda tüm dünyada popüler olan iki teknik mevcuttur.

FUE Yöntemi; enseden şerit çıkarılmayan ve dikiş atılmayan foliküler ünite ekstraksiyon (FUE) tekniğidir. Başın arka kısmından veya uygun ise diğer kıl içeren bölgelerden ( omuz ,sırt,göğüs) kıl folikülleri, sadece bu operasyon için dizayn edilmiş bir alet ile çıkarılır. Birkaç gün içinde kıl foliküllerinin çıkarıldığı yerler iyileşirler. Kişi böylece ensesinde dikiş izi olmadan saç ekimi yaptırabilir.

FUT Yöntemi; eskiden beri uygulanan minigreft / mikrogreft yönteminin geliştirilmiş şekli olan foliküler ünite transplantasyon tekniğidir. Enseden şerit çıkarıldıktan sonra bu bölge dikiş atılarak kapatılır. Şerit mikroskop altında ‘foliküler ünite’ adı verilen 1 ila 4 saç folikülü (kökü) içeren greftlere ayrılır. Saçlı deride özel aletlerle açılan kanallara foliküler üniteler yerleştirilir. Eski ve başarı oranı düşük bir yöntem olduğundan günümüzde bu yöntem kullanılmamaktadır.

Ekim tekniklerinin gelişmesiyle artık ekilen saçlar çok doğal görünmektedir. Foliküler ünite transplantasyonu ile, ekilen saçların yeterince doğal görünmediği saç ekiminin karanlık yılları artık geride kalmıştır.

Ekimi takiben 2. gün yıkama başlar. 15 gün süreyle özel bir yıkama yapılır. Daha sonra kişi istediği yıkama şekline geçer. Saç ekimi sonrasında sürekli bakım gerekmez.

Operasyondan hemen sonra hasta , hava veya kara yoluyla rahatlıkla yolculuk yapabilir.

Hasta şapka takarak ertesi gün işine gidebilir. Kişinin işi uygunsa kabuklar düşünceye kadar şapka takılması önerilir.

Gerektirmez. Hastaların çoğu birkaç gün içinde şehirden ayrılır. Ancak işlemin 3.günü hastaların görülmesi tercih edilir. Bu kontroller için herhangi bir ücret talep edilmez.

Operasyon esnasında lokal anestezi yapıldığı için ağrı duyulmaz. Lokal anestezinin etkisi bir gün sonra geçtiğinde ağrı kesici kullanmaya gerek yoktur.

لا تستطيع ايجاد السؤال اللذي تحتاجه ؟

نرجو ان تتصل بنا لتعلمنا باي سؤال اضافي.

اتصل بنا